Pożyczki dla dłużników. Co warto o nich wiedzieć?

  • 10.04.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Pożyczki dla dłużników. Co warto o nich wiedzieć?
Wpis w którymś z rejestrów dłużników może być poważną przeszkodą w staraniach o pożyczkę. Może, ale nie musi, bo działają instytucje oferujące finansowanie także klientom z niekorzystną historią kredytową.

Do niedawna oferta firm pożyczkowych była uważana za rozwiązanie dobre przede wszystkim dla klientów bez zdolności lub z negatywną historią kredytową. Obecnie jednak postrzeganie pożyczek pozabankowych ulega zmianie, a coraz więcej firm sprawdza profile swoich klientów w bazach danych rejestrów dłużników i odmawia tym, którzy ze spłatą swoich zobowiązań nie radzili sobie dobrze. Czy jednak wpis w BIK-u lub innych rejestrach rzeczywiście uniemożliwia zaciągnięcie pożyczki? Jak w rozwiązaniu tego typu problemów pomoże Matchbanker - porównywarka finansowa?

Za co można trafić do rejestru?

Najczęstszym powodem, dla którego trafiamy do bazy BIK są oczywiście niespłacone kredyty bądź pożyczki, a także wszelkie opóźnienia odnotowane w ich spłacie. W bazach biur informacji gospodarczej takich jak KRD, InfoMonitor czy ERIF możemy znaleźć się ponadto w związku z niepłaceniem alimentów, nieuregulowanymi mandatami, zaległościami w płaceniu rachunków za telefon, mieszkanie bądź media, a także niespłaconymi fakturami. O tym, czy wpis na nasz temat trafi do bazy zawsze decyduje sam właściciel – o ile dług jest opóźniony o co najmniej dwa miesiące i wynosi ponad 200 złotych.

Pożyczka dla dłużnika

Taki wpis to spore utrudnienie w staraniach zarówno o kredyt, jak i pożyczkę pozabankową. Dłużnicy muszą przygotować się na to, że duża część składanych przez nich wniosków zostanie rozpatrzona negatywnie. W firmach, które z automatu nie odrzucą podania, trudno będzie im natomiast uzyskać maksymalną kwotę finansowania lub pożyczyć pieniądze na preferencyjnych warunkach, korzystając na przykład z promocji RRSO 0%.

Jak wybrać pożyczkę bez BIK?

Na szczęście firm udzielających pożyczek bez sprawdzania BIK i BIG jest na tyle dużo, że nawet w kryzysowych sytuacjach uda nam się znaleźć oferty dostosowane do naszych potrzeb. Dużym ułatwieniem okaże się wspomniany Matchbanker – porównywarka finansowa gromadząca informacje o różnych typach pożyczek pozabankowych. Prawdopodobieństwo odrzucenia wniosku będzie tym mniejsze, że Matchbanker pożyczki dobiera na podstawie podanych przez klienta danych. To sprawia, że na liście pojawią się tylko oferty firm, które uznają daną wysokość dochodów czy rodzaj zatrudnienia.

Grupa Tipmedia
Podziel się: