Wybierasz się w Aply? Pamiętaj o taniej walucie!

  • 3.12.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Wybierasz się w Aply? Pamiętaj o taniej walucie!
Powoli zaczyna się sezon narciarski. W Aplach już są dobre warunki do szusowania. Przed wyjazdem warto się zaopatrzyć w tanią walutę, by naszego wyjazdu nie czynić droższym, niż musi być. Gdzie pozyskać tanie euro?

Kurs euro jest oczywiście wyznaczany codziennie przez rynek Forex. Wpływ na niego ma wiele czynników, podaż, popyt, wydarzenia makroekonomiczne i polityczne. Jednak wysokość kursu w tej samej chwili może się znacznie różnić w banku, kantorze czy internecie. Dlaczego? Ze względu na spread, czyli po prostu marżę danej placówki, która zarabia na kupnie i sprzedaży walut.

Skąd zatem wziąć tanie euro na nasz narciarski wyjazd? Oferty wymiany waluty w banku należą do najdroższych. Tam spread sięga nawet kilkudziesięciu groszy. Podobnie może być w kantorach stacjonarnych, zwłaszcza tych, usytuowanych w strategicznych miejscach w mieście: na lotniskach, czy dworcach kolejowych. Najniższe spready na kurs euro znajdziemy w internecie. Tam w kantorach internetowych można euro kupić ze spreadem nawet 1-3 grosze na 1 euro.

Jest jednak jedno miejsce, w którym można kupić waluty bez spreadu w ogóle! To Walutomat.pl - społecznościowa platforma wymiany walut. Tutaj serwis nie narzuca swojej marży, czyli nie ustala spreadu. Sami użytkownicy decydują po jakim kursie kupią lub sprzedadzą walutę. Wystawiają swoje oferty i czekają na akceptację drugiej strony. Na czym więc zarabia Walutomat.pl? Na prowizji od każdej transakcji, która wynosi 0,2 proc, czyli zaledwie 2 zł od każdego wymienionego 1000 zł, a ich kursy możesz znaleźć na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/.

Co ciekawe Walutomat.pl ma opcję wypłaty waluty euro w gotówce z partnerskiej placówki. To bardzo dobra opcja, jeśli chodzi o wyjazdy na narty, gdyż zawsze oprócz karty (najlepiej podpiętej do konta walutowego, które zasilamy walutą z kantoru internetowego), warto też mieć gotówkę na drobne wydatki, pamiątki czy napiwki. Bezpośrednio też z tego serwisu można wykonać przelew zagraniczny i zapłacić na przykład za pobyt w hotelu.

Przed wyjazdem na ferie warto zatem rozejrzeć się za tańszą walutą i nie przepłacać w drogich bankach czy kantorach.

Grupa Tipmedia
Podziel się: