Liposukcja – dla kogo i za ile?

  • 28.11.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Liposukcja – dla kogo i za ile?
Stosujesz drakońskie diety, katujesz się kilka razy w tygodniu na siłowni i wylewasz siódme poty, a efekty są niezadowalające? Z tym problem zmaga się wiele osób, które walczą ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Jako ostatnią deskę ratunku rozważają wtedy liposukcję. Sprawdźmy, czy to dobre rozwiązanie.

Liposukcja – czyli co?

To zabieg odsysania tłuszczu z dowolnych partii ciała – bioder, brzucha, pośladków, ud, ramion, a nawet policzków czy brody. Przed zabiegiem chirurg wyznacza miejsca, z których ma zostać odessany nadmiar tkanki tłuszczowej. Sam zabieg trwa od pół do kilku godzin, w zależności od planu. Może być wykonany albo w znieczuleniu miejscowym, albo pod całkowitą narkozą. Zbieg polega na nacięciu skóry w odpowiednim miejscu, a następnie wprowadzeniu specjalnej rurki (kilkukrotnie i pod różnym kątem) z igłą, która ma na celu odsysanie tłuszczu. Następnie nacięcie jest zszywane.

Co dalej?

Sam zabieg to tylko część walki o idealną sylwetkę. Po liposukcji należy zakładać pasy lub gorsety, które mają pomóc w gojeniu ran i podtrzymaniu ciała. Widoczne są siniaki i opuchlizna. W niektórych przypadkach pojawia się konieczność powtórzenia zabiegu, jeśli efekty są niezadowalające. Nie zawsze uda się równomiernie odciągnąć nadmiar tkanki tłuszczowej, stąd konieczność poprawy. To nie tylko dodatkowe koszty, ale również dodatkowy ból i czas rekonwalescencji. W okresie gojenia nie można wykonywać żadnych intensywnych ćwiczeń, nie wolno się przejadać ani palić papierosów.

Przeciwskazania

Przed podjęciem decyzji o liposukcji, obowiązkowo należy zgłosić się do lekarza, który zleci szereg badań, by wykluczyć ewentualnie przeciwskazania do zabiegu. Osoby, które chcą poddać się liposukcji, muszą cieszyć się dobrym zdrowiem. Podstawowymi przeszkodami, które uniemożliwiają zabieg są między innymi cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi czy choroby układu krążeniowego. Liposukcji nie przeprowadza się u nałogowych palaczy lub u osób, u których stwierdzono problemy psychiczne.

Cena zbiegu

Zabieg liposukcji nie należy do tanich – jego cena waha się od 2 do 10 tysięcy złotych. Uzależnione to jest przede wszystkim od powierzchni ciała oraz od ilości tłuszczu, który ma zostać usunięty. Czasami nieskuteczność diet i ćwiczeń na siłowni sprawia, że osoby z nadwagą decydują się na zaciągnięcie pożyczki przez Internet. Czy warto? Plusem takiego rozwiązania jest możliwość spłaty pożyczki w ratach, dzięki czemu pożyczki przez Internet nie muszą mocno obciążyć portfela. Jednak należy pamiętać, że pożyczki przez Internet nie sprawią, że problem dodatkowych kilogramów zniknie nieodwracalnie, więcej informacji tutaj. Po zabiegu liposukcji należy przestrzegać ścisłych zaleceń lekarzy – stosować dietę, która będzie dobrze zbilansowana i przygotowana przez dietetyka, należy ograniczyć alkohol, rzucić palenie, a także regularnie uprawiać sport. Aktywność fizyczna i zdrowie odżywianie pomogą utrzymać efekt zabiegu, a rezygnacja z nich może zaprzepaścić starania i ból, który wiąże się z okresem rekonwalescencji. Dlatego należy naprawdę bardzo dobrze się zastanowić, czy zabieg liposukcji jest na pewno tym, czego potrzebujemy i mieć cały czas w pamięci, że nie jest to rozwiązanie problemu, tylko walka z jego skutkami.

Grupa Tipmedia
Podziel się: