Czy będąc bezrobotnym nadal mogę ubiegać się o pożyczkę?

  • 15.11.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Czy będąc bezrobotnym nadal mogę ubiegać się o pożyczkę?
Ubiegając się o kredyt bądź pożyczkę, musimy spełnić dane wymagania. Są one znacznie bardziej restrykcyjne w przypadku kredytodawców. Jest to rezultatem wysokiej kwoty, jaką jesteśmy w stanie uzyskać za pomocą tego typu zobowiązania. Każdy bank chce się upewnić, że pieniądze zostaną mu zwrócone. Z tego powodu aplikanci muszą przejść skomplikowany proces weryfikacji, zanim ich wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony. W przypadku pożyczek sytuacja ta wygląda jednak nieco inaczej.

Wymagania pożyczkodawców

Mimo dużo mniej rygorystycznych wymagań w porównaniu do kredytodawców, pożyczkodawcy także stawiają pewne warunki. Najważniejszym z nich jest wiek pożyczkobiorcy. Większość zobowiązań jest udzielana osobom powyżej 18-stego roku życia. Dostępne są jednak oferty, które ograniczają wiek aplikantów to 21, a nawet 25 lat wzwyż. Zdarza się także, że pożyczkodawcy określają wiek maksymalny, w celu upewnienia się, że pożyczona suma zostanie im zwrócona.

Posiadając regularny dochód, nasze szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku znacznie wzrastają. Nie oznacza to jednak, że będąc bezrobotnym nie mamy szans na uzyskanie pożyczki. Stawiane nam wymagania z pewnością będą wyższe, a możliwości uzyskania wysokiej kwoty ograniczone. Istnieją jednak rodzaje zobowiązań, takie jak pożyczka dla zadłużonych czy też pożyczka społecznościowa, które są w stanie pomóc nam w sytuacji kryzysowej.

Większość pożyczkodawców nie zaakceptuje naszego wniosku jeśli posiadamy negatywny wpis w BIK bądź KRD. W takiej sytuacji otrzymanie dodatkowego zastrzyku gotówki nadal jest możliwe, jednakże nasze szanse są znacznie mniejsze.

Aplikując o pożyczkę musimy być zameldowani w kraju. Zdarza się także, że wymagane jest posiadanie polskiego obywatelstwa.

Ostatnim warunkiem stawianym przez pożyczkodawców online jest podanie swoich informacji kontaktowych. Z pewnością zostaniemy spytani i dane takie jak adres, numer telefonu czy też konta bankowego. Jest ono niezbędne, aby uzyskać przelew po rozpatrzeniu naszego wniosku.

Kilka kroków dzielące nas od uzyskania pożyczki

Jak jest to widoczne na pierwszy rzut oka, wierzyciele online nie stawiają wysoko poprzeczki dla aplikantów. Każdy z nas może zaaplikować o pożyczkę, jednakże nie dla każdego proces ten będzie przebiegał bardzo szybko, a zaproponowane oferty mogą się między sobą różnić. Warto pamiętać, że w przeciwieństwie do kredytodawców, pożyczkodawcy nie spytają nas o uzasadnienie celu zaciąganej pożyczki. Możemy ją spożytkować na dobrowolnie wybrany cel. Wierzyciele chcą się jedynie upewnić, że pożyczona kwota zostanie im w pełni zwrócona. Co więcej, rzadko zdarza się, aby pożyczkodawca wymagał zabezpieczenia pożyczki, co jest na porządku dziennym w bankach. Jedyne, z czym możemy się spotkać to przelew weryfikacyjny, którego będziemy musieli dokonać przed otrzymaniem pożyczki. Służy on jednak jedynie potwierdzeniu naszych danych osobowych, przez co nie ma najmniejszych podstaw do obaw.

Aby zwiększyć nasze szanse na uzyskanie dodatkowej gotówki, możemy skorzystać z Matchbanker. Jest to porównywarka finansowa, która prezentuje oferty dostępne na rynku. Poprzez zastosowanie poszczególnych filtrów, będziemy w stanie przeanalizować pożyczki, które odpowiadają naszym oczekiwaniom. Zdobędziemy niezbędną wiedzę na ich temat, co pozwoli nam zaaplikować tylko na te, na których uzyskanie mamy realne szanse.

Grupa Tipmedia
Podziel się: