Czy opłaca się teraz brać kredyt gotówkowy?

  • 3.04.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Czy opłaca się teraz brać kredyt gotówkowy?
Kredyt gotówkowy to jeden z najbardziej popularnych produktów bankowych. Zaciągany z myślą o remoncie, wakacjach czy spłacie bieżących zobowiązań, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z czego wynika tak duża powszechność kredytów gotówkowych w ostatnim czasie? Wyjaśniamy.

W 2016 roku Polacy zaciągnęli w sumie ponad 7 mln kredytów konsumpcyjnych na łączną kwotę przekraczającą 78 mld zł. Sporą część stanowiły kredyty gotówkowe, na które decydowali się przede wszystkim młodzi ludzie. Okazuje się, że podjęli słuszną decyzję, o czym można przekonać się, analizując oferty niejednego kredytu bankowego na finanse.rankomat.pl.

Kredyt gotówkowy opłaca się zaciągnąć

Jeżeli przymierzasz się do zaciągnięcia kredytu gotówkowego, aktualny czas jest jednym z najlepszych. W zasadzie to już ostatni moment, aby uzyskać wsparcie finansowe na tak korzystnych warunkach. Wszystko bowiem wynika z niskich stóp procentowych, które – zgodnie z ustaleniami Rady Polityki Pieniężnej – od marca 2015 roku pozostają na niezmiennym poziomie. Stopy procentowe na poziomie 1,50% przekładają się na niskie oprocentowanie kredytów gotówkowych – dla porównania jest to wartość ponad dziesięciokrotnie niższa niż pod koniec lat 90. ubiegłego wieku.

Chcesz zaciągnąć kredyt? Zrób to w najbliższym czasie

Jeżeli planujesz zaciągnąć kredyt gotówkowy na korzystnych warunkach – takich jak do tej pory – nie zwlekaj zbyt długo ze złożeniem wniosku. Utrzymujące się ponad 2 lata niskie stopy procentowe, prawdopodobnie już niedługo ulegną zmianie. Analitycy szacują, że mniej więcej w połowie roku 2018 Rada Polityki Pieniężnej może zadecydować o podwyższeniu stóp procentowych. Niezależnie od tego, jak duża będzie to podwyżka, kredyty gotówkowe będą droższe niż do tej pory.

Wybierz kredyt mądrze

Chociaż faktycznie aktualny okres to dobrym moment na kredyt gotówkowy, niskie stopy procentowe niech jednak nie wywierają na Tobie presji. Jeżeli nie masz w planach żadnych większych wydatków, nie zaciągaj kredytu „dla zasady”. Jeśli natomiast faktycznie potrzebujesz dodatkowych środków, złóż wniosek w wybranym przez siebie banku. Sprawdź przy tym oferty kredytu bez zaświadczeń na finanse.rankomat.pl, aby ograniczyć do minimum wymagane formalności. Dzięki temu czas oczekiwania na środki będzie krótszy. Zwróć przy tym uwagę na RRSO – jest to wartość uwzględniająca wszystkie koszty kredytu, łącznie z odsetkami, prowizją czy ubezpieczeniem.

Grupa Tipmedia
Podziel się: