Męski zegarek na co dzień – jak wybrać?

  • 29.03.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Męski zegarek na co dzień – jak wybrać?
Zegarek męski to nie tylko praktyczny dodatek, ale również element stroju, który może świadczyć o statusie społecznym i klasie użytkownika. Właśnie dlatego nie należy kupować podróbek – sięganie po tego typu modele jest w złym guście. Wybierając zegarek na co dzień należy też wziąć pod uwagę również inne kwestie – jakie?

Idealnie dopasowany

Wybór zegarka na co dzień może sprawiać pewne trudności ze względu na duży wybór ciekawych modeli. Podczas zakupów warto więc kierować się prowadzonym stylem życia. Inny model powinien wybrać mężczyzna, u którego dress code w pracy wymaga określonego stroju i dodatków, a na inne mogą pozwolić sobie mężczyźni uprawiający wolne zawody. Warto jednak pamiętać, że najbardziej uniwersalne są zegarki bez nadmiernych zdobień i na skórzanym pasku, takie jak np. te oferowane przez markę Tissot.

Koperta nie powinna być zbyt duża ani za mała – źle dobrany rozmiar z pewnością nie prezentuje się elegancko, a nawet może sprawiać wrażenie śmieszności. Pamiętajmy też, że sportowy zegarek nie pasuje do garnituru, więc taki model może sprawdzić się na weekend czy po pracy, ale z pewnością nie nadaje się do biura.

 

Wysoka jakość

Kupując zegarek koniecznie trzeba zweryfikować, czy został on wykonany z solidnych materiałów. Chociaż za te lepszej jakości trzeba zapłacić nieco więcej, wydatek się opłaci – koperta, z której schodzi warstwa złota lub srebra czy porysowane szkiełko z całą pewnością nie dodają elegancji. Sprawdźmy więc, czy pasek zrobiony jest z wysokiej jakości skóry naturalnej, a bransoleta – ze stali lub tytanu. Jeśli chodzi o szkiełka, to największą odpornością na rysy cechują się szkła szafirowe.

 

Mechanizm

To kolejna ważna kwestia, na jaką trzeba zwrócić uwagę kupując zegarek na co dzień. Dużą popularnością cieszą się modele z mechanizmem kwarcowym zasilanym bateriami. Alternatywą są zegarki mechaniczne, które trzeba regularnie nakręcać – są one szczególnie cenione przez kolekcjonerów.

Osoby szukające wygodnych w użytkowaniu modeli, które nie wymagają żadnych działań do prawidłowego funkcjonowania, mogą zdecydować się na mechanizm automatyczny. W tego typu zegarkach sprężynę naciąga wahadło poruszające się pod wpływem ruchów nadgarstka.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Chociaż nowoczesne zegarki mają wiele ciekawych funkcji, nie warto kupować modelu, którego nie wykorzystamy w pełni – wbudowany barometr, kompas czy wysokościomierz nie ma sensu, jeśli wakacje wolimy spędzić nad morzem, a wycieczki po górach nas nie interesują. Przydatny w zegarkach na co dzień jest za to sekundnik.

Grupa Tipmedia
Podziel się: