Tanie OC w 2018 roku? - to możliwe!

  • 8.10.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Tanie OC w 2018 roku? - to możliwe!
Kiedy skończyły się podwyżki cen ubezpieczeń, z którymi kierowcy musieli się zmierzyć w latach 2015-2017, składki ustabilizowały się na wysokim poziomie. W tej sytuacji wielu właścicieli aut poszukuje sposobu na maksymalne obniżenie ceny OC. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak płacić mniej za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne.

Szukaj najlepszych ofert

W 2018 r. wciąż obowiązuje żelazna zasada kupowania OC, która mówi, że najlepsza polisa to najtańsza polisa. Nie jest bowiem istotne, ile kosztuje Twoje ubezpieczenie, ponieważ bez względu na cenę jego warunki są jednakowe. Jeśli więc nie uzyskujesz niczego więcej pomimo wyższej ceny, nie ma sensu przepłacać. Podczas poszukiwania OC należy się zatem zorientować, które towarzystwo ma dla Ciebie najtańszą ofertę. Jak to zrobić najszybciej i najefektywniej?

W porównaniu składki OC w różnych towarzystwach niezastąpiona jest porównywarka ubezpieczeniowa lub pomoc agenta ubezpieczeniowego. Korzystając z takich serwisów jak np. Ubezpieczamy Auto, możesz się zorientować, ile zapłacisz za obowiązkową polisę w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych. O tym, gdzie znajdziesz najtańsze OC, rzetelnie poinformuje Cię również agent ubezpieczeniowy, z którego usług możesz skorzystać za darmo.

Wypracuj długą i bezszkodową historię ubezpieczeniową

Jednym z najistotniejszych elementów, na które towarzystwa ubezpieczeniowe zwracają uwagę, kalkulując składkę dla kierowcy, jest historia ubezpieczeniowa. Od tego, od ilu lat kontynuujesz polisę oraz ile szkód spowodowałeś jako właściciel polisy, w dużym stopniu zależy wysokość składki OC. Mianowicie im dłużej wykupujesz ubezpieczenie, przedłużając je co roku i im mniej szkód masz na koncie, tym niższa – do pewnego pułapu – będzie Twoja składka.

Zrezygnuj z rat

Rozłożenie składki na raty wydaje Ci się korzystnym rozwiązaniem? Patrząc z finansowego punktu widzenia, niestety takie nie jest, ponieważ OC opłacone w dwóch albo czterech ratach zawsze jest droższe niż ta sama oferta opłacona w jednej racie. Różnice mogą sięgać nawet kilkuset zł. Sprawdź najtańsze oferty OC pod adresem https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/ i sam się przekonaj, że raty są nieopłacalne.

Nie kupuj auta z dużym silnikiem

Zapomnij o szybkich i mocnych autach z dużym silnikiem, jeśli nie chcesz płacić horrendalnych kwot za OC. Pomyśl raczej o spokojnym, miejskim lub rodzinnym samochodzie z małą mocą, którego ubezpieczenie nie będzie kosztować kroci.

Skorzystaj ze zniżek innego kierowcy

Jeśli Ty nie dysponujesz wysokimi zniżkami za bezszkodową jazdę, możesz skorzystać ze zniżek innego kierowcy, dopisując go do dowodu rejestracyjnego jako drugiego właściciela pojazdu. Trzeba jednak to zaplanować jeszcze przed kupnem auta, ponieważ aby obniżyć w ten sposób składkę, drugi kierowca musi widnieć w umowie kupna-sprzedaży jako kupujący. Ta metoda jest najlepsza dla osób w wieku poniżej 30. lat i kierowców z małym doświadczeniem za kółkiem, niezależnie od wieku.

Grupa Tipmedia
Podziel się: