Wanna czy prysznic? A może jedno i drugie?

  • 4.10.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Wanna czy prysznic? A może jedno i drugie?

Wybór pomiędzy wanną a prysznicem bywa trudny, zwłaszcza, gdy łazienka jest niewielka, a domownicy marzą o długich kąpielach w wannie. Prysznic jest praktyczniejszy, gdy często korzysta się z siłowni i chce się szybko odświeżyć ciało, a także zajmuje mniej miejsca. Czy istnieje rozwiązanie pośrednie pomiędzy wanną a prysznicem?

 

Wanna z funkcją prysznica

 

W łazienkach o niewielkim metrażu można zmieścić wygodną wannę, która umożliwi również branie prysznica. Na wannie o długości 140-150 cm montuje się szklany panel, który pozwala brać prysznic na stojąco bez obaw o zalanie łazienki. Panel ze szkła hartowanego jest odporny na tłuczenie oraz łatwy do utrzymania w czystości. Gdy zachodzi potrzeba, panel rozsuwa się, by wziąć szybki prysznic po treningu na siłowni, a wieczorem panel składa się, by wziąć długą, relaksującą kąpiel w wannie. Nad klasyczną baterią wannową warto zamontować baterię prysznicową natynkową, dzięki której wygodnie skorzysta się z prysznica. Baterię tego typu znajdzie się na https://gnsbud.pl/baterie-prysznicowe-natynkowe.

 

Panel jest przystosowany do wanien o prostokątnym kształcie, dlatego niemożliwe jest jego zamontowanie na wannach narożnych i okrągłych. Panel nie pasuje również do wanien wolnostojących, które znajdzie się między innymi w ofercie https://gnsbud.pl/wanny-wolnostojace. Wanna, która po zamontowaniu panelu ze szkła hartowanego posłuży również jako prysznic, jest dostępna w sklepie https://gnsbud.pl/. Co ważne, sklep oferuje nie tylko wysokiej jakości wyposażenie łazienek, ale i sanitariaty do kuchni, na przykład zlewozmywak jednokomorowy.

 

Prysznic z wysokim brodzikiem

 

W najmniejszych łazienkach nie ma możliwości zmontowania wanny, jednak można zdecydować się na prysznic z wysokim brodzikiem. Takie rozwiązanie poleca się szczególnie rodzinom z małymi dziećmi, które wolą myć się w wannie, na którą jest zbyt mało miejsca. Wysoki brodzik przyda się również w przypadku, gdy chce się namoczyć ubranie przed praniem, a nie ma się odpowiedniej miski.

 

Jeżeli lubi się kąpiele, lecz jest się zmuszonym do rezygnacji z wanny, można relaksować się pod prysznicem dzięki deszczownicy. Deszczownica obniża zużycie wody i jednocześnie sprawia, że prysznic odpręża całe ciało. Krople wody są rozproszone i delikatnie masują zmęczone mięśnie. Dzięki temu prysznic z deszczownicą pozwala wypocząć tak samo jak wypoczywa się podczas kąpieli w wannie. Deszczownica prezentuje się stylowo, dlatego jest często wykorzystywana podczas aranżowania nowoczesnych łazienek w domach i mieszkaniach.

undefined

Grupa Tipmedia
Podziel się: