Meble w domu – klasycznie czy nowocześnie?

  • 26.02.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Meble w domu – klasycznie czy nowocześnie?
Planując aranżację wnętrz, zwykle przyświeca nam spójność i dążenie do osiągnięcia jednolitego efektu. Jednym z najważniejszych elementów wystroju każdego pomieszczenia są zaś meble. Warto wybrać takie, by dobrze korespondowały z pozostałymi dekoracjami oraz elementami wyposażenia, tworząc w ten sposób wnętrze spójne i przemyślane. Planujesz wymianę mebli? Współczesna oferta producentów i dystrybutorów daje ci ogrom możliwości.

Jak wybrać meble do mieszkania?

O tym, jak wybrać meble do sypialni, salonu, czy pokoju dziecka, informują nas liczne poradniki dostępne w internecie. Często sami producenci i sprzedawcy mebli podsuwają nam pomysły na ciekawe i stylowe aranżacje. Zwykle jednak niemożliwe staje się przeniesienie 1:1 tego, co widzimy na prospektach reklamowych czy wizualizacjach. Istotną rolę odgrywają takie czynniki jak rozmiar pomieszczenia, jego kształt, obecność pozostałych elementów wyposażenia itp. Nawet jeśli nieco zmodyfikujemy inspiracje i podpowiedzi specjalistów, warto zadbać o to, by nasze meble były stylowe i funkcjonalne. Możemy przy tym zdecydować się na meble klasyczne lub nowoczesne.

Klasyka zawsze w cenie

Jeśli chodzi o meble, klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Staranie wykonane, najczęściej z litego drewna, solidne meble z efektownymi zdobieniami i wykończeniami, zawsze prezentują się efektownie i cechują się ponadczasową elegancją. Stylizowane komody, kredensy, szafy czy regały doskonale sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu angielskim, a ich świetnym uzupełnieniem będą meble tapicerowane: obite miękką tkaniną fotele, krzesła i kanapy. Meble drewniane świetnie sprawdzą się również w salonie urządzonym w stylu prowansalskim, choć tutaj warto postawić raczej na proste kształty i konstrukcje, bez zbędnych, barokowych dodatków.

Nowoczesne wnętrza

Jeśli zaś jesteśmy zwolennikami nowoczesności, możemy urządzić efektowny salon lub sypialnię w stylu skandynawskim, lub industrialnym. W takich wnętrzach królują proste, geometryczne kształty w neutralnych kolorach: biel, czerń i wszelkie szarości będą pasowały tam doskonale. Nowoczesne meble to lekka konstrukcja z płyty meblowej, liczne dodatki ze szkła, metalu czy tworzyw sztucznych, a także wszechobecny minimalizm. Możemy wybierać zarówno pojedyncze meble, jak i całe systemy meblowe, o jednolitym designie. Uzupełnieniem nowoczesnego salonu będą meble wypoczynkowe – designerskie krzesła i fotele, narożniki o prostych kształtach czy wygodne, geometryczne pufy.

Grupa Tipmedia
Podziel się: