Tatry w sierpniu – noclegi i atrakcje w górach

  • 22.08.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Tatry w sierpniu – noclegi i atrakcje w górach
Nie tylko zimą możesz spędzić wymarzone wakacje w polskich tatrach. W odróżnieniu od turystyki morskiej góry przyciągają turystów przez okrągły rok, a już od kilku lat w polskie i słowackie Tatry na przełomie lipca i sierpnia udaje się ponad półtora miliona turystów. Z oczywistych względów nie mogą oni liczyć na białe szaleństwo, jednak atrakcji w górach nie brakuje również latem. Zobacz, co można robić w wakacje w Tatrach i gdzie znaleźć nocleg w najwyższych polskich górach.

Tatry przyciągają turystów pięknymi widokami, ciszą i spokojem, możliwością chwilowego „odcięcia się” od wszechobecnego zgiełku i licznymi atrakcjami turystycznymi. Nic dziwnego, że z oferty tej turyści korzystają przez cały rok. O ile zimą pełne stoki, uzdrowiska i hotele nikogo nie dziwią, o tyle latem również powinieneś przygotować się na zatłoczone ulice, pełne wyciągi i tłok na szlakach. Co roku wakacje w polskich Tatrach spędzają blisko 2 miliony osób.

Co można robić w Tatrach latem?

Wśród osób przyjeżdżających w Tatry latem znajdziemy zarówno rodziny z dziećmi, zorganizowane grupy dzieci i młodzieży, jak i samotnie przemierzających górskie szlaki turystów. Czego poszukują oni w górach latem? Przede wszystkim chwili wytchnienia i spokoju. Góry wciąż jawią nam się jako alternatywa dla zatłoczonych nadmorskich plaż i kurortów, są więc naturalnym wyborem wszystkich tych, którzy chcą oderwać się od codzienności i znaleźć swój azyl. Tatry latem oferują setki kilometrów szlaków turystycznych i tras rowerowych o różnych poziomach trudności i przepięknych widokach. To idealne miejsce dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku.

Wśród podhalańskich atrakcji niezmiennie króluje Morskie Oko. Liczba chętnych, by delektować się przepięknym widokiem jeziora oraz otaczającej je okolicy jest trudna do oszacowania. Jedno jest pewne – w sezonie turystycznym wszystkie drogi prowadzące na Morskie Oko będą zatłoczone.

Kolejną atrakcją, która przyciąga turystów w Tatry, jest oczywiście Tatrzański Park Narodowy ze swoim symbolem – kozicą, ale także wieloma innymi gatunkami zwierząt i roślin, które trudno będzie zobaczyć w innych okolicznościach. Mając do wyboru tak szerokie spektrum atrakcji, trudno dziwić się, że z oferty spędzenia letnich wakacji w najwyższych polskich górach zdecydowały się skorzystać prawie 2 miliony turystów.

Noclegi w polskich górach oferta hotelowa

Choć szczyt sezonu turystycznego w Tatrach przypada na środek zimy, tutejsze hotele i ośrodki wczasowe przygotowane są na przyjęcie swoich gości przez cały rok. Noclegi w górach można znaleźć w atrakcyjnej cenie, rezerwując je przez internet z odpowiednim wyprzedzeniem. Na turystów czeka bogata oferta noclegowa w zróżnicowanym standardzie, niezależnie od tego, czy poszukujesz miejsca w hotelu lub apartamencie o wysokim standardzie, czy na kwestię noclegu w Tatrach spoglądasz głównie z ekonomicznego punktu widzenia. Najtańsze miejsca noclegowe – w kwaterach prywatnych, hostelach i schroniskach dostępne są w cenie już od 20 zł za osobę, jednak należy liczyć się z tym, że w tej cenie czeka na nas wyłącznie podstawowy standard i miejsce w pokoju wieloosobowym, zwykle ze zbiorową łazienką. Nieco wyższy standard oferują pensjonaty i domy wypoczynkowe, jednak koszt noclegu waha się od kilkudziesięciu do ponad 100 zł w zależności od standardu i wielkości pokoju. Najdroższe, ale jednoznacznie najbardziej komfortowe są oczywiście hotele – te najbardziej prestiżowe oferują noclegi w cenie kilkuset złotych za pokój.

Grupa Tipmedia
Podziel się: