Dobór sukienki do figury - sprawdź jaką sukienkę kupić!

  • 17.08.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Dobór sukienki do figury - sprawdź jaką sukienkę kupić!
Kobiety często spędzają godziny przed otwartą szafą, szukając idealnej sukienki na specjalną okazję. Znalezienie tej sukienki, która dobrze prezentuje się z daną figurą, może być bardzo trudne - szczególnie bez znajomości podstawowych zasad. Nie martw się! Ten krótki poradnik na pewno pomoże Ci w tym wyborze, uwzględniając najpopularniejsze typy sylwetki.

Dobór sukienki do figury typu „jabłko”

Ciało w kształcie jabłka ma pełniejszą górną część (biust jest większy niż biodra i talia). Znane „jabłko” to Angelina Jolie. Jeśli chcesz zachwycić wszystkich na imprezie, postaw na sukienki w stylu „empire” bądź z wcięciem w talii.
 

Dobór sukienki do figury typu „odwrócony trójkąt”

Jeśli Twoje ramiona są szersze niż biodra i talia, masz ten typ sylwetki. Wiele modeli i aktorek też go ma - przykładem jest chociażby Naomi Campbell. Istnieje wiele rodzajów sukienek, które można nosić, ale najlepiej zdecydować się na:

  • dekolt w szpic,
  • sukienkę bez ramiączek,
  • sukienkę na jedno ramię.

Dobór sukienki do figury typu „klepsydra”

Figura w kształcie klepsydry jest uważana za jedną z najpiękniejszych - pełen biust i biodra, a wszystko dopełnione wąską talią. Marilyn Monroe i Dita von Teese są znanymi "klepsydrami". Te szczęśliwe panie mogą nosić prawie wszystko, ale ich figury będą wyglądać najlepiej w tych sukienkach:

  • sukienki ołówkowe,
  • sukienki „bodycon”,
  • sukienki syreny.

Dobór sukienki do figury typu „banan”

Figura o kształcie banana to bycia szczupłą i wysoką, z prawie bezkształtnymi biodrami i biustem.

Znany banan to Anne Hathaway. Mogą nosić prawie każdy rodzaj sukienki, ale te o linii A, bądź ołówkowe będą do tych kształtów dopasowane najlepiej.

Jak zatem widać, dopasowanie sukienki idealnej do danego typu figury jest nie tylko do zrobienia, ale wręcz całkiem łatwe i przyjemne. Wszystko, co trzeba zrobić to trzymać się tych kilku podstawowych wskazówek, by olśnić wszystkich w towarzystwie. Jeśli jednak sądzisz, że chcesz więcej porad i inspiracji – https://manwoman.co/pl/ będzie Twoją skarbnicą takowych. Zajrzyj koniecznie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: