Sesja ciążowa – czy warto ją wykonać?

  • 10.08.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Sesja ciążowa – czy warto ją wykonać?
Ciąża to zdaniem wielu najpiękniejszy okres w życiu każdej kobiety. Głównie dlatego, że statystycznie nie zdarza się więcej niż dwa razy. Właśnie z tego powodu warto zdecydować się na sesję ciążową. A czy są inne powody?

Ciąża – piękny czas(?)

Zdania w sprawie ciąży są podzielone. Dla wielu kobiet, bo głównie ich ciąża dotyczy, jest to wspaniały czas oczekiwania na potomka. Nie zastanawiają się one nad minusami wynikającymi z ciąży i skupiają się tylko na tym, że lada moment na świat przyjdzie ich dziecko. Jednak są i takie kobiety, które uważają, że ciąża nie jest żadnym „błogosławieństwem”, ale jedynie problemem, który mocno utrudnia życie. Nie ma znaczenia, za którym stanowiskiem się opowiadasz, ponieważ z ciążą, jak z każdą czynnością czy stanem na świecie, wiążą się zarówno plusy, jak i minusy. Nie chcemy jednak zbytnio się nimi zajmować, ponieważ mamy ważniejszy temat do opisania – sesję ciążową.

Czym jest sesja ciążowa?

Zacznijmy od podstaw, czyli tego, czym jest sesja ciążowa. Jak się pewnie domyślasz, jest to sesja, której główną bohaterką jest kobieta w ciąży. Czasem zdarza się, że towarzyszy jej mąż/ojciec dziecka lub nawet starsze dzieci. To, czy będzie to bardziej sesja indywidualna, czy rodzinna jest twoją własną decyzją. Okej, to skoro mamy już skład sesji, czas powiedzieć nieco o terminie. Brzuszek ciążowy widoczny jest dopiero po kilku miesiącach od zapłodnienia. Najczęściej pierwsze oznaki ciąży są widoczne gołym okiem około czwartego miesiąca jej trwania. Dlatego nie warto jej planować wcześniej niż po tym okresie. Jednak zdecydowanie najlepszym terminem jest okres między szóstym a ósmym miesiącem trwania ciąży, ponieważ wtedy brzuszek jest odpowiednio duży, zaś do spodziewanego terminu rozwiązania ciąży mamy jeszcze kilka tygodni.

Sesja ciążowa – argumenty za

„Wróćmy do pytania z tytułu, „czy warto wziąć udział w sesji ciążowej?”. Tutaj odpowiedź może być tylko jedna – jak najbardziej warto. Dlaczego? Przede wszystkim, co wspomnieliśmy na początku tekstu, statystyczna Polka rodzi 1,45 dziecka, bowiem tyle w 2017 roku wyniósł wskaźnik dzietności w naszym kraju. Oznacza to, że mało która z nas jest w ciąży więcej niż raz. Powody są różne, nie czas i miejsce na ich przytaczanie, ale skoro ciąża jest tak „ekskluzywnym” przeżyciem, to warto je uwiecznić na zdjęciach. Sesja ciążowa u profesjonalnego fotografa to pamiątka na całe życie. Sami nie przygotujemy odpowiedniej scenerii, nie wpadniemy na ciekawy pomysł na motyw przewodni i co ważniejsze, nikt nam zdjęć nie zrobi. Zwykłych zdjęć mamy setki, jeżeli nie tysiące, a miło jest czasem zdecydować się na coś innego. Sesja ciążowa będzie właśnie taką odskocznią.

Grupa Tipmedia
Podziel się: