Kleje do montażu podłóg zapewnią trwałość na lata

  • 6.08.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Kleje do montażu podłóg zapewnią trwałość na lata
Wymiana podłogi w naszym domu to niemała inwestycja. Dobrze więc wybrać nie tylko odpowiedni rodzaj drewna, ale także sposób jego montażu.

Podłoga pływająca i przybijana

 

Montaż bez kleju jest obecnie jedną z najbardziej popularnych metod wśród Polaków. Pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale także i czystość. Wykorzystuje się do tego deski, bądź panele warstwowe z zatrzaskami. Potocznie to rozwiązanie nazywa się „montażem na klik”. Zanim jednak przystąpimy do działania, musimy przygotować odpowiedni podkład. Posadzkę pokrywamy folią izolacyjną, która chroni podłogę przed wilgocią. Na to umieszczamy z kolei podkład tłumiący hałas. Dopiero wówczas możemy montować panele. Ważne, by przy ścianach pozostawić niewielką szczelinę, która zapewni prawidłowe funkcjonowanie podłogi. Po zakończeniu montażu można też od razu po niej chodzić. Rozwiązanie to nie jest jednak pozbawione wad. Podłogę pływającą określa się mianem głośnej, ze względu na trudności z wytłumieniem jej. Inną formą montażu podłóg jest przybijanie litych klepek lub desek do legarów. Ten sposób najczęściej wykorzystuje się w halach sportowych, czy domkach letniskowych. Polega to na dopasowaniu i przymocowaniu legarów do szlichty. Pod to, podobnie jak w przypadku pływających, umieszczamy izolację akustyczną i przeciwwilgociową. To rozwiązanie pozwala ocieplić podłogę lub gdy chcemy wykorzystać przestrzeń podpodłogową.

 

Kleje do montażu podłóg

 

Kleje do montażu podłóg sprawdzą się do wielu ich rodzajów. Za ich pomocą możemy położyć zarówno tradycyjne panele, jak i parkiet. Klej zapewnia podłodze dużą wytrzymałość, ale gwarancją tego jest oczywiście prawidłowy jej montaż. Jeśli wszystko zostanie przeprowadzone zgodnie z przyjętymi normami, będzie ona nie tylko stabilna, ale również dobrze wytłumiona. Pod podłogą nie ma bowiem pustej przestrzeni. Problemem nie będzie także jej regeneracja za pomocą cyklinowania. Z tego typu montażu powinni skorzystać ci, którzy myślą o ogrzewaniu podłogowym w swoich domach. Jakie więc kleje do montażu podłóg wybrać? Najlepiej zdecydować się na poliuretanowe, które charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz trwałością wiązania. Zobacz tutaj, jakie kleje stosuje się w przemyśle. Szeroka gama produktów pozwala nam wybrać najlepsze dla nas rozwiązanie. Dlatego zastanówmy się dobrze, jaka podłoga będzie najlepsza w naszym domu. Zawsze możemy skorzystać z pomocy fachowców, którzy w marketach budowlanych pomogą ci wybrać określony rodzaj podłogi i związany z nim typ montażu.

Grupa Tipmedia
Podziel się: