Materace do spania - bonellowe czy kieszeniowe?

  • 30.07.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Materace do spania - bonellowe czy kieszeniowe?
Zadziwiać może, jak różnorodne bywają dzisiaj materace. Niemniej jednak są pewne ich rodzaje, które niezmiennie od lat cieszą się największą popularnością. Z pewnością należy do nich zaliczyć klasyczne materace sprężynowe i materace kieszeniowe.

Materace sprężynowe - co to takiego?

Są to materace znane również pod nazwą bonellowe. Konstruuje się je ze sprężyn, które są mocno przytwierdzone do usztywnionego drutu. Warto zauważyć, że materace sprężynowe to nie tylko jedne z najpopularniejszych, ale również najstarszych materacy na rynku.

Wygoda tego rodzaju materacy w dużej mierze zależy od ich wykonania i jakości materiałów. Przede wszystkim ważna jest sprężyna, która się nie rozplątuje. Istotne jest, aby była ona naprawdę mocno przytwierdzona do drutu. W takim wypadku nie ma zagrożenia, że sprężyna zacznie się wbijać w plecy. Nowoczesne materace sprężynowe dostosowują się do ich użytkowników. Rzecz w tym, iż napięcie sprężyn nie jest w każdym miejscu takie samo. Ponadto, są one również bardzo elastyczne, dzięki czemu napięcie jest zależne od wagi użytkownika.

Co więcej, materace sprężynowe są również niezwykle wytrzymałe. Pewnym zagrożeniem jest jednak zawsze rozplątanie się sprężyny. Jeśli bowiem do tego dojdzie, materac właściwie nie nadaje się już do użytku. Jak już jednak wspomniano, profesjonalne wykonanie sprawia, że prawdopodobieństwo tego typu wypadku jest minimalne.

Nowoczesne materace kieszeniowe

Z założenia, materace kieszeniowe mają być udoskonaleniem materacy sprężynowych. W rzeczywistości, nie wszystkie są od nich lepsze. Istnieje jednak grupa materacy kieszeniowych, którą zalicza się do absolutnie najlepszych materacy. 

Warto zauważyć, że w tym przypadku również wykorzystuje się sprężyny. Niemniej jednak konstrukcja materaca jest zupełnie inna. Sprężyny nie są przymocowane do drutu, lecz poupychane w kieszonkach. Dzięki temu ryzyko ich rozplątania jest jeszcze mniejsze. Duży wpływ mają na to jednak kieszonki, a konkretnie materiał, z jakiego są wykonane oraz fachowość sklejenia.

Jeśli chodzi o wygodę, materace kieszeniowe nie mają sobie równych. Często producenci wyposażają je w strefy twardości. Nie każda część ciała potrzebuje tak samo miękkiego materaca, dlatego jest to ważna cecha. - Materace kieszeniowe są bardzo przydatne osobom cierpiącym z powodu bólów kręgosłupa. Zapewniają idealne położenie ciała, w którym kręgosłup odpoczywa - informuje fachowiec ze sklepu Materace-dla-Ciebie.pl.

Najczęstsze zastosowania

Generalnie nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wykorzystanie materacy sprężynowych oraz kieszeniowych. Jedne i drugie mogą być wykorzystywane przez zwykłych ludzi. Jakie są jednak najczęstsze zastosowania tych materacy?

Jeśli chodzi o tradycyjne materace sprężynowe, najczęściej są one obecne wszędzie tam, gdzie liczba łóżek jest bardzo duża. Mowa tutaj o hotelach, pensjonatach, czy akademikach. Z czego to wynika? Największe znaczenie ma tutaj atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Wysokiej jakości materace sprężynowe zapewniają wygodny wypoczynek, a jednocześnie nie rujnują portfela.

Materace kieszeniowe natomiast nieco częściej można spotkać w szpitalach, czy ośrodkach terapeutycznych. Jak już wspomniano, sprawdzają się one w przypadku osób mających problemy z kręgosłupem. W szpitalach, czy też podczas rehabilitacji, wygodny i zdrowy wypoczynek jest niezwykle ważny.

Wybierając materace do domu, warto wypróbować kilka z nich. Nie sposób doradzić, czy lepsze będą materace bonellowe, czy też kieszeniowe. Jest to bowiem przede wszystkim kwestia preferencji indywidualnych.

Grupa Tipmedia
Podziel się: