UWAGA! W Braniewie i okolicach woda nieprzydatna do spożycia

  • 17.09.2021, 15:49 (aktualizacja 17.09.2021, 15:58)
  • Redakcja Truso.tv
UWAGA! W Braniewie i okolicach woda nieprzydatna do spożycia fot. iStock
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Braniewie wydał komunikat o stwierdzeniu BRAKU PRZYDATNOŚCI WODY DO SPOŻYCIA z wodociągu publicznego w Braniewie, Prątniku, Stępniu, Zawierzu, Garbinie i Glince.

Woda z wodociągu publicznego w Braniewie zaopatruje miejscowości: Braniewo, Prątnik, Stępień, Zawierz, Garbina, Glinka

W dniu 16 września 2021r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Braniewie wydał ocenę jakości wody stwierdzającą warunkową przydatność wody do spożycia z wodociągu publicznego w Braniewie ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody tj. obecność Bakterii grupy coli

W związku z powyższym konieczne jest przestrzeganie następujących wskazówek:

  1. Woda z kranu nie może być spożywana, ani używana do przygotowania posiłków.
  2. Woda po przegotowaniu może być używana do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.
  3. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

 

Uwaga: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schła­dzania pozostawić do ostudzenia.

Komunikat w sprawie braku przydatności wody do spożycia

Informacje dotyczące jakości wody będą na bieżąco aktualizowane i umieszczane na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Braniewie.

Wszystkie informacje dostępne są pod numerem:  600 884 033

Redakcja Truso.tv

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe