Dzieci i młodzież z całej Polski w Elblągu!

  • 24.05.2019, 08:39
  • Truso.tv - zawsze tam gdzie Ty
Dzieci i młodzież z całej Polski w Elblągu! Fot. nadesłane
PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu oraz Rada Programowa d/s Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK, są organizatorami Centralnego Zlotu Laureatów XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”, który odbywa się w dniach 24.05. – 26.05.2019.

Zlot odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz Starosty Powiatu Elbląskiego Macieja Romanowskiego. Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Elbląg oraz Zarządu Powiatu Elbląskiego.
Konkurs organizowany jest od początku lat 90-tych XX wieku przez Radę Programową do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK oraz redakcję „Poznaj swój kraj”.
„Poznajemy Ojcowiznę” jest konkursem projektów uczniowskich, które można przygotowywać
w czasie zajęć z edukacji regionalnej. Jako podsumowanie, prace zbiorowe czy indywidualne można zgłosić do konkursu. Dla wielu są to pierwsze w życiu publikacje o charakterze krajoznawczym. Zachęcające do dalszego poznawania i opisywania Polski.
Autorzy nagrodzonych prac po ocenie przez Jury Konkursu powoływane przez Radę Programową
ds. Młodzieży Szkolnej ZG PTTK, spotykają się na finale, jakim jest Centralny Zlot Laureatów XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.
Forma konkursu pozwala na rozbudzanie pasji w młodych ludziach do pięknego pisania o swoim rodzinnym kraju. Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania Ziemi Ojczystej.
Tegoroczny Zlot będzie realizowany podczas trzydniowego spotkania w Elblągu, gdzie oprócz podsumowania konkursu i wręczenia nagród odbędą się spacery i wycieczki terenowe.

Leszek Marcinkowski – Prezes PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej

 

 

--------- patronat medialny --------

Truso.tv - zawsze tam gdzie Ty
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe