Tunel przy ul. Lotniczej czeka na upiększenie

  • 12.03.2019, 12:33 (aktualizacja 13.03.2019 11:58)
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
tunel_przy_lotniczej_cze_na_upiekszenie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szare mury zamienić na prawdziwe dzieło – taki pomysł na tunel przy ul. Lotniczej ma elbląski urząd. Właśnie ogłosił konkurs na projekt muralu, który ma pojawić się tam do końca roku.

Elbląskie murale upiększają nasze miasto. Te przy ul. Ogólnej dodatkowo uczą o historii Elbląga, a te przy ul. Grochowskiej upamiętniają 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Teraz na upiększenie czeka tunel dla pieszych oraz rowerzystów pod wiaduktem na Zatorze. 115 metrów kwadratowych to chyba wystarczająca powierzchnia, by zmalować coś ładnego.

Projekty w formie papierowej oraz elektronicznej należy składać w Departamencie Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego. Na pomysły plastyków z Elbląga i całej Polski elbląski magistrat czeka do 16 maja. Zwycięzca konkursu, którego wyłoni powołana komisja, będzie miał czas na realizację muralu do końca roku. Materiały potrzebne do stworzenia tego dzieła ma zapewnić pozyskany przez miasto sponsor, czyli elbląska firma HONESTO.

 

 

 

 

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe