Cofka i pogotowie przeciwpowodziowe w Elblągu [aktualizacja]

  • 02.01.2019, 19:01 (aktualizacja 02.01.2019, 22:44)
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
pogotowie_przeciwpowodziowe_w_elblagu_ynlhns0fq9co0o_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Silnie wiejący północny wiatr wywołał cofkę. Rzeka Elbląg przekroczyła stan alarmowy. Władze miasta wprowadziły pogotowie przeciwpowodziowe. Według prognoz wiać ma z prędkością 80 km na godzinę do czwartku.

 

AKTUALIZACJA 19:00

Przybywa wody w rzece Elbląg. Stan alarmowy został przekroczony o 20 cm. O godzinie 19:00 poziom wody wynosił 630 cm i wciąż rośnie. W Nowakowie woda utrzymuje się na poziomie 652 cm. (stan alarmowy 630 cm). Na Jeziorze Drużno przekroczony został stan ostrzegawczy. Obecnie woda utrzymuje się na poziomie 573 cm. Wiatr z północy wciąż mocno wieje i wpycha wodę w głąb lądu. Służby monitorują sytuację na bieżąco.

 

AKTUALIZACJA 20:30 

Wody wciąż przybywa. O godzinie 20:30 stan wody w rzece Elbląg wyniósł 641 cm i wciąż rośnie. Stan alarmowy został przekroczony o 31 cm. Wszystko teraz zależy od zmiany kierunku wiatru. Synoptycy zapowiadają, że ma się on zmienić z północnego na zachodni.

 

AKTUALIZACJA 21:30

643 cm - tyle na godzinę 21:30 wyniósł poziom wody w rzece Elbląg. Woda zalała część deptaku na Bulwarze Zygmunta Augusta. Strażacy dokładają kolejne rękawy przeciwpowodziowe i zabezpieczają brzeg rzeki workami z piaskiem. 

 

 

________________________________________________________________________

Zobacz więcej: Porozmawiajmy – Cofka w Elblągu

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Zobacz także: Woda wylała we Fromborku 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe