×

Elbląg: Ostrzegamy przed oszustami – w internecie podawał się za żołnierza

  • 03.12.2018, 12:19 (aktualizacja 03.12.2018, 12:40)
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Elbląg: Ostrzegamy przed oszustami – w internecie podawał się za żołnierza KMP w Elblągu
Mężczyzna podawał się za żołnierza „sił koalicji”. Kobieta pisała z nim około 3 miesięcy, później miała odebrać paczkę, w której znajdowały się kosztowności. Ofiara oszusta wpłaciła na konto mężczyzny łącznie ponad 50 tysięcy złotych, bo paczka była w drodze, a trzeba było zapłacić cło i inne opłaty. Oczywiście było to kłamstwo. Policja przestrzega przed wpłacaniem pieniędzy na konta obcych osób bez względu na to, co one obiecują w zamian.

Informujemy o sytuacji, która miała miejsce w Elblągu, ponieważ chcemy ostrzec inne osoby, szczególnie kobiety przed tą formą oszustwa! Mieszkanka Elbląga straciła ponad 50 tysięcy złotych wpłacając je poznanemu w internecie mężczyźnie. Ten podawał się za żołnierza „sił koalicji" i miał przebywać w Iraku. Internet i komunikatory nie znają granic. Kobieta komunikowała się za pomocą nich z mężczyzną przez 3 miesiące. Ten zadeklarował, że przyśle jej paczkę zawierającą kosztowności. Elblążanka, aby odebrać paczkę przesłała na konto nieznanej osoby pieniądze w łącznej kwocie przekraczającej 50 tysięcy złotych. Teraz sprawa została zgłoszona na policję.

Policjanci ostrzegają przed zawieraniem tego typu znajomości, a także przed podawaniem swoich danych obcym osobom. Zalecają także zachowanie ograniczonego zaufania w przypadku takich kontaktów, a co najważniejsze, przestrzegają przed wpłacaniem pieniędzy na konta obcych lub niedawno poznanych osób.

Warto zaznaczyć, że sytuacja taka wiąże się często z utratą sporej sumy pieniędzy. Oszuści najpierw budują zaufanie z osobą, którą chcą oszukać, a następnie podsuwają jej intratną propozycję zarobkową lub zyskowny interes. Często "nabrane" w ten sposób osoby zamiast zyskać tracą spore sumy pieniędzy.

 


kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

 

 

 

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tez kobieta
Tez kobieta 03.12.2018, 12:32
Jaką trzeba być desperatka zeby sie na cos takiego nabrać Ręce opadaja

Pozostałe