×

Braniewo: Organy i tenor w Bazylice Mniejszej

  • 15.09.2018, 10:03
  • Marta Hajkowicz
Braniewo: Organy i tenor w Bazylice Mniejszej Na organach zagra Hanna Dys z Gdańska.
To będzie już trzeci koncert w ramach I Braniewskiej Jesieni Organowej. O godz. 19.00 w Bazylice Mniejszej pw. Św. Katarzyny w Braniewie wystąpią: Hanna Dys ( organy) i Jacek Szymański (tenor). Wstęp na koncert jest wolny. W trakcie koncertu artyści m.in. wykonają razem kompozycje o różnym charakterze. W programie znajdą się również utwory na organy solo m. in. autorstwa D. Buxtehude, J. S. Bacha i F. Nowowiejskiego.

Informacje o artystach:

Hanna Dys - Organistka, adiunkt na Wydziale Instrumentalnym gdańskiej Akademii Muzycznej. Laureatka i uczestniczka konkursów międzynarodowych. W 2009 roku uzyskała stopień doktora w zakresie sztuki muzycznej, a w 2016 roku stopień doktora habilitowanego. Prowadzi klasę organów w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Gdańsku. Jej uczniowie i studenci są laureatami konkursów organowych w kraju i za granicą.
Prowadzi ożywioną działalność koncertową, zarówno jako solistka jak i kameralistka, jest jurorem konkursów organowych. Występowała na festiwalach muzyki organowej w Polsce i niemal w całej Europie (m.in. Włochy, Finlandia, Rosja, Niemcy, Francja, Mołdawia, Hiszpania). W swojej działalności koncertowej propaguje polską muzykę organową, m.in. nagrała w ramach przewodu habilitacyjnego płytę monograficzną z dziełami Mieczysława Surzynskiego. Prezentuje organy Katedry Oliwskiej.

Jacek Szymański – tenor, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu solowego wybitnej śpiewaczki Maestry Haliny Mickiewiczówny. W dorobku artystycznym posiada około 30 pozycji oratoryjno – kantatowych. Brał udział w licznych tournee zagranicznych z polskimi filharmoniami i operami. Twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu „Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża”, w ramach, którego zajmuję się reżyserią i inscenizacją spektakli operowych oraz projektowaniem scenografii i kostiumów. Posiada nagrania radiowe, płytowe i telewizyjne.

 

 

Marta Hajkowicz

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe