Braniewo: Magiczna Noc Świętojańska

  • 14.06.2018, 22:40
  • Marta Hajkowicz
Braniewo: Magiczna Noc Świętojańska
To było niezwykłe widowisko. Święto ognia, wody, słońca, księżyca, urodzaju, radości i miłości. Noc Świętojańska zorganizowana przez braniewskie przedszkola i szkoły podstawowe już po raz kolejny oczarowała widzów i zachwyciła magicznym klimatem stworzonym w Amfiteatrze Miejskim w Braniewie.

Braniewskie Widowiska Świętojańskie jako pierwsza zaczęła organizować kilkanaście lat temu Szkoła Podstawowa nr 6 w Braniewie. Obecnie w przedsięwzięcie angażują się wszystkie miejskie przedszkola i podstawówki. W widowisku przygotowanym specjalnie na tę okazje występują uczniowie i nauczyciele, a na widowni zasiadają dumni i przejęci rodzice. Amfiteatr jest zawsze wypełniony po brzegi. Magiczną atmosferę tego miejsca potęgują świece, pochodnie i amfiteatr przystrojony kwiatami. Tak było i tym razem, w czwartek wieczorem, 14 czerwca. W przedsięwzięciu wzięła udział około 300 - osobowa grupa dzieci i młodzieży. Każdy miał przypisaną ważną rolę do odegrania. Na zakończenie wszyscy puścili  wianki na wodę.

 

Marta Hajkowicz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe