Braniewo: 9. Brygada ma nowego dowódcę

  • 13.04.2018, 14:28 (aktualizacja 13.04.2018 14:50)
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Braniewo: 9. Brygada ma nowego dowódcę Fot. arch. 9BBKPanc.
Czołgiści z Braniewa mają nowego dowódcę. Płk Dariusz Kosowski zastąpił płk. Jacka Ostrowskiego, który dowodzić teraz będzie 20 Bartoszycką Brygadą Zmechanizowaną. Uroczystość przekazania i objęcia obowiązków dowódcy 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej odbyła się w piątek, 13 kwietnia na placu apelowym 9 brygady.

Ceremonia odbyła się w obecności  Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej generała dywizji Marka  Sokołowskiego, który reprezentował na uroczystości  Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

 

- Dziś  z brygadą żegna się porządny dowódca – mówił o zdającym obowiązki płk.  Jacku Ostrowskim.

- Płk Dariusz Kosowski to oficer rzeczowy i odpowiedzialny. Ze spokojem przyjmuję fakt przyjęcia przez niego dowodzenia 9 brygadą – mówił o nowym dowódcy brygady.

 

Głównym punktem uroczystości była ceremonia przekazania obowiązków Dowódcy 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.  Na placu apelowym,  w obecności żołnierzy, pracowników Resortu Obrony Narodowej oraz zaproszonych gości, płk Jacek Ostrowski pożegnał  się ze sztandarem, który przekazał  płk. Dariuszowi Kosowskiemu. Nowy dowódca otrzymał od odchodzącego także  proporzec rozpoznawczy i odznakę honorową brygady.

 

- Stanowisko dowódcy brygady jest dla każdego oficera zaszczytem i wyróżnieniem, a dla mnie osobiście, związanego już służbą w brygadzie na innych stanowiskach,  wyróżnieniem szczególnym. Wracając do brygady po raz trzeci i tym razem stając na jej czele,  jestem niezwykle szczęśliwy i dumny, że mogłem dostąpić tego zaszczytu i mogę znów tu służyć – podkreślał w swoim przemówieniu płk Dariusz Kosowski.

 

Uroczystość na placu  zakończyła defilada pododdziałów 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, w której zaprezentowali się również uczniowie z zaprzyjaźnionych klas mundurowych z Braniewa i Pasłęka. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Wojskowa z Elbląga.

 

 

 

 

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe