Uczniowie Liceum Plastycznego autorami ozdób na choince w Pałacu Prezydenckim

  • 6.12.2017, 14:42
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - Instagram - Facebook
Uczniowie Liceum Plastycznego autorami ozdób na choince w Pałacu Prezydenckim
Świąteczny nastrój oficjalnie zapanował w Liceum Plastycznym. A wszystko za sprawą projektu strojenia bożonarodzeniowej choinki w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, którego ostateczna realizacja miała miejsce 4 grudnia 2017r.

Uczniowie z klas I-III Liceum Plastycznego wraz z opiekunami mieli szansę reprezentować szkołę i udekorować choinkę ozdobami przygotowywanymi przez ostatnie tygodnie. Od powstania pierwszych szkiców do ich finałowej realizacji na przezroczystych, perłowych czy matowych bombkach upłynęło wiele intensywnych, twórczych godzin. W przygotowanie unikatowych ozdób zaangażowana była niemal cała szkolna społeczność.

Liczne zmagania, prace na wysokości, kilka nieszczęśliwie stłuczonych bombek nie przeszkodziło w urzeczywistnieniu celu - stworzenia na potężnym, rozłożystym drzewie wspaniałej, nietuzinkowej dekoracji łączącej w sobie elementy patriotyczne oraz nawiązujące do dziedzictwa narodowego w jego materialnej, architektonicznej formie. Motywem przewodnim dekoracji choinkowych było bowiem ukazanie Pomników Historii. Ważne historyczne obiekty, miejsca, które znacząco kształtują poczucie tożsamości narodowej - opracowane ręcznie na bombkach, dały wyjątkowy efekt dekoracji zróżnicowanej pod względem motywów, a jednocześnie niezwykle spójnej wizualnie. Powstały również lampiony, które z założenia były oszczędne w formie, ale dzięki temu świetnie eksponowały wykonane na powierzchni kalki szkice, które zostały wpisane w pole o formie okręgu. Innym typem choinkowych dekoracji były zgeometryzowane, syntetycznie potraktowane, ażurowo wycięte płaszczyznowe elementy, w nowoczesnej formie nawiązujące do historycznego detalu architektonicznego.

Spotkanie z Pierwszą damą i oficjalną prezentację dekoracji poprzedziła część artystyczna wykonana przez uczniów - śpiewanie kolęd przy żywym akompaniamencie instrumentów. Podniosłego charakteru nadały przeczytane fragmenty Pisma Świętego. Była również okazja, aby opowiedzieć nieco o atmosferze szkoły, działaniach, które podejmuje każdego dnia i życiu społeczności Liceum Plastycznego.

Po występie i wręczeniu pamiątkowych upominków przeznaczonych dla Prezydenckiej Pary, uczniowie mieli okazję bezpośrednio porozmawiać o projekcie choinki z Panią Prezydentową, co z pewnością było niezapomnianym doświadczeniem. Pani Prezydentowa była żywo zainteresowana procesem powstawania ozdób, ale również tokiem nauki w Liceum Plastycznym czy planami uczniów na przyszłość.

 

Aleksandra Sowińska, kl III, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

 

Bardzo dziękujemy firmie Energa Oświetlenie oraz Panu Staroście Elbląskiemu Maciejowi Romanowskiemu za pomoc i wsparcie w realizacji zadania.

Producentowi Szkła Doroszko dziękujemy za wspomaganie merytoryczne i dzielenie sie doświadczeniem w wykonywaniu ozdób. 

 

 

 

 

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - Instagram - Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe