Co wyróżnia pościel z kory?

  • 18.11.2017, 10:50 (aktualizacja 18.11.2017 17:35)
  • Truso TV | artykuł sponsorowany
Co wyróżnia pościel z kory?
Pościel z kory przez niektórych jest uważana za mało elegancką i słabej jakości, jednak w rzeczywistości jest to jeden z najlepszych rodzajów pościeli do użytku na co dzień. Co ją wyróżnia? Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Naturalna, uniwersalna pościel

Największym atutem pościeli z kory jest jej naturalność. Kora to rodzaj bawełny o gofrowanej fakturze, dzięki czemu materiał przepuszcza powietrze i zwiększa komfort snu. Ponadto włókna bawełny są odporne na wysokie temperatury, dzięki czemu poszewki z kory można prać nawet w 90 stopniach.

Komplety wykonane z kory bawełnianej są uniwersalnym rozwiązaniem ze względu na dostępność różnorodnych wzorów, kolorów i rozmiarów. Różnorodność ta sprawia, że wybierają ją dorośli i dzieci. Bez trudu można znaleźć poszewki w rozmiarze 120x60 cm dla maluchów, jak i na łóżka małżeńskie w rozmiarze 200x220 cm. Co więcej, poszewki posiadają zapięcia na zamki błyskawiczne lub tradycyjne na guziki.

Komplety są wykonane z grubego materiału, dzięki czemu są wytrzymałe i nie niszczą się nawet w pralce automatycznej. Ponadto pościel z kory wystarczy rozwiesić po praniu, a po wysuszeniu od razu założyć na poduszki i kołdrę lub schować na półce w szafie. Kory nie trzeba prasować, gdyż jej gofrowana struktura sprawia, że wszelkie zagniecenia są na niej niewidoczne.

Co ważne, cena pościeli z kory jest przystępna. Jeden komplet za 80-100 złotych bez trudu może służyć nawet przez dekadę, co jest niemożliwe w przypadku taniej pościeli wykonanej z włókien syntetycznych. Dodatkowo poszewki z kory przez cały ten okres zachowają ładny wygląd, gdyż bawełna jest odporna na szybkie odbarwianie się. Przystępna cena pościeli z kory zachęca również rodziców małych dzieci, którzy potrzebują kilku kompletów poszewek dla maluchów.

Pościel odpowiednia dla dzieci

Pościel z kory jest odpowiednia dla dzieci nie tylko z powodu naturalności, przewiewności i wytrzymałości. W tym przypadku jej głównym atutem jest możliwość prania w wysokiej temperaturze – dzięki niej można uchronić dziecko przed zakażeniem wszawicą, owsicą i świerzbem czy też przed pogryzieniem przez pluskwy. Ponadto w razie zakażenia chorobą lub zauważenia obecności pluskiew, można szybko pozbyć się pasożytów lub owadów. Możliwość prania w wysokiej temperaturze pozwala też zwalczać roztocza, które są jedną z najczęstszych przyczyn alergii u dzieci i dorosłych. Co ważne, pościel z kory podoba się dzieciom, gdyż jest dostępna w radosnych, dziecięcych wzorach bądź z ulubionymi postaciami z bajek Disney’a.

 

Artykuł sponsorowany

Truso TV | artykuł sponsorowany
Podziel się:

Pozostałe