Chuligański sport dla dżentelmenów

  • 22.09.2017, 10:54 (aktualizacja 22.09.2017 12:07)
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Chuligański sport dla dżentelmenów Kacper Pecka
Spotkanie rugby dla niewtajemniczonych wygląda jak walka wręcz. Zawodnicy się odpychają, łapią za nogi, ciągną za koszulki, przewracają na siebie. Mówi się, że rugbyści to ludzie, którzy wsadzą głowę tam, gdzie inni nie wsadziliby ręki. Ten piękny sport można już trenować w Elblągu.

Grają fair i mają do siebie szacunek. Pierwszy raz spotkali się trzy miesiące temu, teraz trenują jeden z najpopularniejszych sportów zespołowych na świecie i przygotowują się do turniejów. Ponadto założyciele planują rozwój sekcji rugby w Elblągu.

 

Teraz mamy taki cel żeby powstała sekcja rugby w Elblągu czyli możliwość dla dzieci w wieku 10-12 lat potem kadeci w wieku 14-17 lat i my jako ekipa seniorska, która mogłaby sobie na spokojnie jeździć po turniejach - mówi Kacper Pecka prezes Rugby Klub Elbląg.

 

Spośród trzech odmian gry elblążanie praktykują rugby siedmioosobowe. W meczach dla prawdziwych mężczyzn z krwi i kości nie doświadczymy oszukańczych zagrywek niczym z piłkarskich boisk. Reguły są twarde, a sędzia zawsze ma ostatnie zdanie, ponieważ w tej grze z sędzią się nie dyskutuje.

 

Nasz sport, nasza odmiana rugby jest dużo bardziej fizyczna i mniej kontaktowa. Jest więcej biegania więcej dynamiki mniej kontaktu. Paradoksalnie na boisku może sobie radzić siedemdziesięcio kilogramowy mężczyzna jak facet, który waży 120 kilo i ledwo potrafi biegać. Na boisku od rugby jest miejsce dla każdego i to jest w tym sporcie najpiękniejsze. To jest też sport, który uczy braterstwa, ponieważ często kontakt fizyczny przeciwnika bierzemy na siebie zamiast na kolegę - wyjaśnia Kacper Pecka prezes Rugby Klub Elbląg.

 

Pierw krew, pot i łzy przelane na turniejach później wszyscy stają się jedną wielką rodziną. W tej dyscyplinie nie ma nienawiści do przeciwnej drużyny, dochodzi do ostrych starć czy bolesnych upadków, ale nikt nie krzywdzi drugiego człowieka specjalnie.

 

W rugby występuje coś takiego jak trzecia połowa na turnieju. Czyli jest pierwsza połowa, druga połowa meczu po czym wszyscy się spotykają no i grochóweczka gdzie panuje dużo milsza atmosfera. Jest to bardzo rodzinne co bardzo fajnie łączy kibiców z zawodnikami - dodaje Kacper Pecka prezes Rugby Klub Elbląg.

 

Mimo obowiązków domowych i zawodowych braterstwo rośnie. Ludzie chętnie przychodzą i obserwują trenujących zawodników, którzy ramię w ramię rozgrywają bardzo rzetelną grę. Klub zaprasza do udziału w treningach, które odbywają się na miasteczku przy ul. Saperów w każde wtorki i czwartki o godzinie 18.00.

 

 

Autor: Alan Kuwałek

 

 

 

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe