Historyczny sukces elblążanki

• 1.08.2017, 14:38 (aktualizacja 01.08.2017 17:05)
  • truso.tv
Historyczny sukces elblążanki truso.tv
Marta Witkowska przeszła właśnie do historii. Elbląska kajakarka zajęła 7. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów!

Elblążanka Marta Witkowska odniosła historyczny sukces. Wychowanka Olimpii zajęła 7. miejsce w finale Mistrzostw Świata Juniorów. To najlepsza lokata od ponad 30 lat w historii elbląskiego kajakarstwa w kategorii juniorów. W 1985 roku oczko wyżej uplasował się Mariusz Kosno we włoskim Castel Gandolfo.

Pierwszego sierpnia w przystani kajakowej przy ulicy Radomskiej odbyło się uroczyste powitanie Marty. Podczas zorganizowanej konferencji prasowej elblążanka podsumowała ten historyczny występ. Zdradziła też, jak przebiegała rywalizacja i co czuła chwilę przed startem.

W chwilach zwątpienia powtarzała sobie cztery, magiczne hasła, które jak sama twierdzi dodawały jej sił.

Już za chwile przed Marta kolejna szansa na sukces. W najbliższy czwartek Marta wraz z reszta zawodników Olimpii wyjedzie do Bydgoszczy na mistrzostwa Polski Juniorów i Ogólnopolska Olimpiadę Młodzieży.