W wakacje szkoły pełne remontów

  • 18.07.2017, 14:33
  • Telewizja Regionalna | www.truso.tv | Polub nas na Facebook
W wakacje szkoły pełne remontów Truso.tv
Podczas gdy dzieci odpoczywają na wakacjach, w szkołach trwają remonty. Elbląskie placówki przygotowują się na nowy rok szkolny. Malowanie sal i modernizacja łazienek – to tylko niektóre z prac wykonywanych w ramach wakacyjnych inwestycji w szkołach.

W Szkole Podstawowej nr 23 od przyszłego roku szkolnego znajdzie się oddział przedszkolny. Od grudnia trwa remont części szkoły, którą od września zajmie grupa 75 przedszkolaków od trzech do pięciu lat. Prace polegają na wyremontowaniu łazienek i sal dydaktycznych oraz zakupie mebli, zabawek, czy leżaczków. Zamontowano także ścianki oddzielające oddział przedszkolny od reszty szkoły.

Już w grudniu zakończyliśmy remont łazienek. Obecnie czekamy na meble i wyposażenie szatni, które otrzymamy w sierpniu. Wtedy zacznie się montaż wyposażenia

– wyjaśnia Piotr Węgrzynek, kierownik gospodarczy w SP 23.

Na te prace przeznaczono ok. 100 tysięcy złotych. Na sierpień zaplanowano budowę placu zabaw na terenie przynależnym do szkoły. Do dyspozycji dzieci będzie cały kompleks zabawowy, w którym znajdą się zjeżdżalnie, dwie piaskownice, drabinki i domek. Prace kosztować będą ok. 20 tysięcy złotych. Z tych pieniędzy zostanie także przygotowane ogrodzenie wokół placu. Zespół Szkół nr 1 również przygotowuje się do przyjęcia przedszkolaków.

Okazało się, że w naszym mieście brakowało miejsc w przedszkolach. Nasza szkoła jest dużym obiektem, dlatego wspólnie z miastem postanowiliśmy stworzyć miejsce dla dwóch grup dzieci z Przedszkola nr 24

 – mówi Bogusław Milusz, dyrektor ZS1.

Dlatego też najpierw zamontowano drzwi oddzielające korytarz dla oddziału przedszkolnego, a obecnie trwa modernizacja łazienek i sal zajęć. Wszystko po to, aby spełnić wymagania i przystosować miejsce do potrzeb najmłodszych. Na prace związane z przygotowaniem miejsca dla oddziału przedszkolnego przeznaczono ok. 130 tysięcy złotych. W szkole odbywa się także naprawa sanitariatów. 

Zaplanowany mamy remont ciągów kanalizacyjnych. Wymienione zostały już rury ściekowe i doprowadzające wodę

– dodaje Milusz.

Remonty w Zespole Szkół nr 1 potrwają do połowy sierpnia.

 

 

 

autor: Patrycja Ochab

Telewizja Regionalna | www.truso.tv | Polub nas na Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe