W Braniewie jest park do kupienia

  • 17.06.2017, 11:12 (aktualizacja 17.06.2017 11:17)
  • Truso.tvIww.truso.tvIbraniewo
W Braniewie jest park do kupienia Marta Hajkowicz
Starostwo Powiatowe w Braniewie wystawiło na sprzedaż działkę przy ul. Sikorskiego 14, która jest dawnym cmentarzem, a obecnie parkiem porośniętym trawą oraz starym, ok. 100 - letnim drzewostanem. Cena wywoławcza za działkę o powierzchni 0,629 ha wynosi 125 210 zł.

Teren zielony wystawiony na sprzedaż przez Starostwo Powiatowe w Braniewie, to niezagospodarowany obszar dawnego cmentarza. Obecnie miejsce wykorzystywane przez mieszkańców okolicznych osiedli do spacerów ze swoimi pupilami. Przed rokiem 2000 odbywały się tam m.in. lekcje wychowania fizycznego uczniów sąsiadującego z działką Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego.

Dziś ze względu na swoją wartość historyczną teren objęty jest ochroną konserwatorską, co oznacza że wszelkie prace budowlane oraz prace związane z usuwaniem i pielęgnacją drzew na nieruchomości muszą być uzgadniane z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Olsztynie. I to wydaje się największym problemem tego atrakcyjnie położonego miejsca. Wielu chciałoby je mieć, ale każdy boi się kosztów związanych z działką. Władze powiatu zdecydowały się teren ten sprzedać. Przetarg odbędzie się 11 lipca 2017 r. o godzinie 12ºº w siedzibie Starostwa Powiatowego w Braniewie przy Placu Piłsudskiego.

 

 

 

 

Autor: Marta Hajkowicz

Kontakt: redakcja@truso.tv

Truso.tvIww.truso.tvIbraniewo
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe