Braniewskie koło PZN ma 40 lat

  • 16.06.2017, 14:41
  • Truso.tvIww.truso.tvIbraniewo
Braniewskie koło PZN ma 40 lat Arch. Starostwa Powiatowego w Braniewie
Spotkania, przyjaźnie, pomoc – tak w kilku słowach określają to, co daje im przynależność do wspólnoty jaką jest dla nich braniewskie koło Polskiego Związku Niewidomych. To wspólne miejsce osoby niewidome i niedowidzące z powiatu braniewskiego maja już od 40. Członkowie koła, ich rodziny i najbliżsi, przyjaciele i goście, uroczyście obchodzili 40-lecie istnienia koła PZN w Braniewie.

Członkowie braniewskiego koła Polskiego Związku Niewidomych regularnie jeżdżą na wycieczki i pielgrzymki. Byli już w niemal wszystkich zakątkach Polski i w wielu krajach Europy.

Nie sposób wyobrazić sobie także wielu wydarzeń kulturalnych bez występu zespołu „Ton-Lira”, działającego przy kole PZN w Braniewie.

 

- Członkowie braniewskiego koła PZN to wielka rodzina, która angażuje się w życie powiatu braniewskiego. Osoby niewidome i niedowidzące pokazują nam wszystkim, że mimo choroby nie wolno zamykać się w czterech ścianach i należy wychodzić do innych, ciesząc się życiem. — mówił podczas jubileuszowej uroczystości Mateusz Sobieszczuk, członek Zarządu Powiatu Braniewskiego .

 

 

Spotkanie z okazji 40-lecia było okazją do podziękowań za współpracę i dobre serce okazywane organizacji. Za działalność na rzecz koła i szereg działań podejmowanych w powiecie braniewskim wyróżniona została także liderka koła braniewskich niewidomych Anna Stachowska-Malesa.

 

Autor: Marta Hajkowicz

Kontakt: redakcja @truso.tv

Truso.tvIww.truso.tvIbraniewo
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe