Poprawiają ulice i poczucie bezpieczeństwa

  • 13.06.2017, 15:33 (aktualizacja 13.06.2017 15:49)
  • Truso.tv | ww.truso.tv | Braniewo
 Poprawiają ulice i poczucie bezpieczeństwa Marta Hajkowicz
Budowa ulicy Baczyńskiego, krótkiego odcinka chodnika pomiędzy Placem Grunwaldu a ulicą Morską i remont chodnika na ulicy Drewnianej - to ostatnio oddane do użytku małe, ale ważne dla mieszkańców inwestycje w Braniewie. Wszystkie zdaniem władz miasta usprawnią komunikację pieszych i wpłyną na poprawę bezpieczeństwa ruchu w danym rejonie miasta.

 

 

Bezpieczeństwo to priorytet w mojej kadencji, dlatego też stawiam na inwestycje które poprawiają nie tylko jakość życia, ale też poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Największą i najbardziej wyczekiwaną, jest trwająca budowa nowego mostu nad rzeką Pasłęką, ale na bieżąco, w ramach naszych możliwości finansowych, staramy się realizować także szereg mniejszych i ważnych przedsięwzięć – mówi Monika Trzcińska, burmistrz Braniewa.

 

 

Na krótkim odcinku ulicy Spacerowej, pomiędzy Placem Grunwaldu a ulicą Morską, po lewej stronie jezdni, chodnika nie było w ogóle. Mieszkańcy wędrowali ulicą wśród przejeżdżających tam samochodów. Od czerwca br. mogą już swobodnie spacerować po nowej nawierzchni dla pieszych. Do dyspozycji mają ok. 196 metrów kwadratowych nawierzchni nowego chodnika z kostki betonowej.

 

Z zupełnie nowej ulicy mogą się także cieszyć mieszkańcy ulicy Baczyńskiego w Braniewie.

Do tej pory szutrowa nawierzchnia, posypywana od czasu do czasu gruzem, zastąpiona została betonową kostką. Powstały miejsca parkingowe z ażurowych płyt betonowych. Wykonano kanalizację deszczową wraz z drenażem odwadniającym pobocze drogi.

 

Zakończono remont chodnika pomiędzy ulicą Drewnianą, a wjazdem na parking przy Starostwie Powiatowym w Braniewie. Powierzchnia nowej nawierzchni wyniosła ok. 51 metrów kwadratowych.

 

 

Autor: Marta Hajkowicz
Kontakt: redakcja@truso.tv

 

 

 

 

 

 

 

Truso.tv | ww.truso.tv | Braniewo
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe