Bieg Pamięci już w sobotę!

  • 21.04.2017, 13:36 (aktualizacja 22.04.2017 12:33)
  • Truso.tvIwww.truso.tvIBraniewo
Bieg Pamięci już w sobotę!
Prawie pół tysiąca zawodników weźmie udział w tegorocznym Biegu Pamięci w Braniewie. Bieg poświęcony Janowi Pawłowi II odbędzie się w sobotę 22 kwietnia. Ekipa Truso.tv też będzie obecna na trasie. Jak co roku jesteśmy patronem medialnym wydarzenia. Tym razem organizatorzy przygotowali dla chętnych trzy trasy: bieg zespołowy we Fromborku (2 km), bieg zespołowy na trasie Frombork-Braniewo ( 12 km), główny bieg uliczny oraz rajd nordic-walking na terenie Braniewa (5 km). Start do głównego biegu zaplanowano ok. godz. 15.00- 15:30, tuż po mszy św., która zostanie odprawiona o godz. 14.00 w Bazylice Mniejszej w Braniewie.

Bieg Pamięci to oryginalny sposób mieszkańców Braniewa na uczczenie pamięci papieża Polaka. Co roku w tym wydarzeniu bierze udział kilkuset mieszkańców i gości. W związku z tym, że główny bieg odbywa się ulicami Braniewa, tego dnia i o tej porze pozostali mieszkańcy, a zwłaszcza kierowcy muszą liczyć się z ograniczeniami i utrudnieniami w ruchu drogowym. I tak, w sobotę, 22 kwietnia  w godz. 15.00 - 17.00 utrudnienia obejmą ulice wzdłuż  których wyznaczona została trasa biegu.

Uczestnicy biegu indywidualnego i marszu Nordic Walking pobiegną w kierunku Ronda Andersa i skierują się na ul. Świętojańską. Od placu przed bazyliką mniejszą do skrzyżowania: ul. Świętojańska - pl. Grunwaldu,  ruch pojazdów na tym odcinku wstrzymany będzie do godziny 15:37. Od skrzyżowania: ul. Świętojańska - pl. Grunwaldu, zawodnicy przebiegną ul. Sądową do ronda (przy Sądzie Rejonowym), dalej: pl. Wolności, ul. Kromera, ul. Hozjusza, ul. Wodna, ul. Portowa, ul. Morska do ul. Smutnej. Wstrzymanie ruchu na odcinku: rondo (przy Sądzie Rejonowym) do skrzyżowania: ul. Morska - ul. Smutna, do godz. 15:55. Od skrzyżowania ul. Morskiej z ul. Smutną, zawodnicy przebiegną: ul. Smutną, ul. Nadbrzeżną, ul. Świętokrzyską, ul. Morską. Od skrzyżowania: ul. Nadbrzeżna - ul. Świętokrzyska, do skrzyżowania: ul. Morska - ul. Wileńska,  ruch pojazdów na tym odcinku wstrzymany będzie do godziny 16:15. Od skrzyżowania: ul. Morska - ul. Wileńska zawodnicy przebiegną: ul. Wileńską, ul. Brzozową, pl. Grunwaldu, ul. Sądową do ronda, dalej pl. Wolności do Amfiteatru Miejskiego. Wstrzymanie ruchu na skrzyżowaniu: pl. Grunwaldu - ul. Sądowa do godz. 16:30. Osoby, które do godz. 16:30 nie ukończą biegu indywidualnego, marszu Nordic Walking zobowiązane zostaną przez służby porządkowe do zejścia z trasy biegu na chodnik. O godz. 16:30 ruch kołowy i pieszy zostanie przywrócony.

 

Impreza zabezpieczana będzie przez policję, strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej, żołnierzy 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, funkcjonariuszy Straży Granicznej, pracowników Administracji Budynków Komunalnych,vMiejskiego Ośrodka Sportu „Zatoka”, wolontariuszy, służby medyczne z Powiatowego Centrum Medycznego w Braniewie i ratowników z Harcerskiego Klubu Ratowniczego „PULS”.

 

Autor: Marta Hajkowicz

Kontakt:redakcja@truso.tv

 

Truso.tvIwww.truso.tvIBraniewo
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe