SOS dla koni z Nowakowa

  • 20.04.2017, 10:52 (aktualizacja 20.04.2017 13:44)
  • Telewizja Regionalna | www.truso.tv | Polub nas na Facebook
SOS dla koni z Nowakowa Truso.tv
Szpital dla koni działa w Nowakowie od ponad pół roku. To miejsce, gdzie schorowane zwierzęta, uratowane z transportu na rzeź wracają do zdrowia i odzyskują spokój. Na początku maja będzie okazja by odwiedzić zwierzęta, poznać historie każdego z nich i dowiedzieć się więcej na temat akcji prowadzonych przez Azyl dla koni.

Pod opieką Azylu dla koni są te najbardziej schorowane i kalekie. Większość z nich wymaga stałego leczenia i regularnego podawania leków. To konie ocalone przed wywozem na rzeź, maltretowane przez swoich poprzednich właścicieli. Obecnie pod opieką Azylu jest sześć koni.

 

  Zuzia - 25-letnia klacz po ciężkiej operacji nowotworu odbytu. Pomimo podawania jej urozmaiconych   pasz witaminowych klacz chudnie i jest coraz słabsza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Viktoria  - niewidoma na jedno oko klacz z nowotworem gardła. Guz rośnie uniemożliwiając swobodne przyjmowanie karmy. Vika kaszle już nawet jedząc siano. Konieczna jest konsultacja lekarska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kitaro - źrebak po ciężkiej kontuzji tylnej nogi. Funkcjonuje prawidłowo po podaniu leku bezpośrednio w staw. Obecnie blokada puściła, noga jest smarowana, ale poprawy nie ma. Kitaro często leży i nie ma ochoty na wyjście z boksu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kika - kucyk z copd i zespołem cushinga. Mimo ostatnio podanego zastrzyku w tchawice oddech znów jest ciężki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Olimpia- klacz z ogromną wadą zgryzu. Czeka na piłowanie zębów. Zabieg jest niezbędny do prawidłowego przyjmowania pokarmów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siwuś - starszy, poczciwy koń, który pogryziony został przez innego konia. Rana jest bardzo głęboka. Na miejscu nie było lekarza, który podjął by się skomplikowanego szycia. Dostał antybiotyki by nie doszło do zakażenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1 maja będzie można bliżej poznać podopiecznych Azylu dla koni. Od godziny 11:00 w stajni w Januszewie k. Susza odbędą się dni otwarte. Na osoby, które odwiedzą stadninę czekają atrakcje – bryczka, przejażdżki na koniach, zwiedzania ośrodka. Ponadto nie zabraknie przygotowanych przez wolontariuszy słodkości, czy pamiątek, które będzie można kupić na miejscu. Zebrane z nich darowizny przeznaczone zostaną na leczenie  podopiecznych. 

Każdego dnia oddajemy serca tym zwierzętom, każdego dnia szukamy środków finansowych na utrzymanie i leczenie naszych koni. Gdy nadchodzi sytuacja taka jak ta, gdzie potrzebne jest leczenie kilku koni na raz prosimy Was o pomoc! Pomoc, bez której nie damy rady. Darowizny można wpłacać tytułem "leczenie koni". Tylko z Wami jesteśmy w stanie zdziałać tak wiele

- mówi Karolina Zagrodzka z Azylu dla Koni. 
Nr konta Azylu dla Koni: Bgż Bnp Paribas: Pl 1216 0014 6218 4592 8850 0000 01. Nr swift dla przelewów zagranicznych: PABPLPK. Można także skorzystać z opcji PayPal koniepizg@wp.pl
 

Telewizja Regionalna | www.truso.tv | Polub nas na Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe