Meble stołowe z technorattanu – najciekawsze modele 2016

  • 8.07.2016, 09:13 (aktualizacja 11.07.2016 08:45)
Meble stołowe z technorattanu – najciekawsze modele 2016
Większość zestawów obiadowych z technorattanu, które znajdziemy w sklepach, to proste zestawy składające się z kilku krzeseł i wysokiego stołu krytego szkłem. W zależności od modelu są one mniej lub bardziej wytrzymałe, a różnią się od siebie głównie kolorystyką i szczegółami wykończenia. Dziś nie będziemy ich prezentować i podkreślać tych minimalnych różnic, a zamiast tego pokażemy cztery wyróżniające się komplety, które zaproponowali nam w tym roku producenci.

Meble z technorattanu Cubioso

Naszym zdaniem zestaw technorattanowy Cubioso to najciekawsza z propozycji mebli stołowych. Komplet składa się z czterech foteli i czterech puf, które można sprytnie złożyć tworząc niewielką kostkę. Taki zestaw łatwiej jest przechowywać i łatwiej zabezpieczyć przed deszczem, a kiedy nie jest używany zajmuje bardzo mało miejsca. Do mebli dołączone są poduszki na oparcia i siedziska, a blat stołu kryty jest szkłem. Zestaw marki Gardinetta to zdecydowanie propozycja warta uwagi.

Technorattanowe meble Nassico

Komplet obiadowy z technorattanu Nassico to klasyczne połączenie wygodnych foteli i dużego stołu. Szerokie podłokietniki, miękkie poduszki na siedziska, praktyczny szklany blat – tak można podsumować komplet. Czym więc wyróżnia się ta propozycja? O jej wyjątkowości stanowi fakt, że zestaw dopasowany jest do dwóch serii kompletów wypoczynkowych z technorattanu – Ligurito i Nilamito. Mamy więc możliwość stworzenia na naszym tarasie jednolitej aranżacji wypoczynkowo-stołowej. A poza tym Nassico to komplet wyjątkowo dobrej jakości.

Komplet wypoczynkowo-stołowy Ligurito V Plus

Z pewnością interesującą propozycją na sezon 2016 są zestawy łączące funkcje wypoczynkowe i stołowe. Pojawiło się ich całkiem sporo w ofertach sklepów meblowych, ale naszą uwagę zwrócił akurat komplet z technorattanu Ligurito V Plus. Ekskluzywne modułowe meble, do złudzenia przypominające oryginalny rattan połączone zostały ze stołem obiadowym o wysokości 65 cm. Przy komplecie można zarówno zjeść posiłek, jak i leniwie poleżakować na tarasie. To rozwiązanie bardzo praktyczne i ekonomiczne – takie lubimy najbardziej.

Zestaw stołowy z technorattanu Lerida/Torino

Naszą uwagę zwrócił jeszcze jeden komplet stołowy – technorattanowy zestaw Lerida/Torino 6+1 Grey. W skład zestawu wchodzi 6 wygodnych foteli i wysoki prostokątny stół. To, co wyróżnia ten komplet, to możliwość sztaplowania foteli. Zazwyczaj do sztaplowania nadają się jedynie prostsze w formie fotele czy krzesła, a tu mamy możliwość ustawienia jeden na drugim foteli z zabudowanymi, wysokimi oparciami. Umożliwia to innowacyjna budowa siedziska. A co ważne, takie rozwiązanie nie wpływa negatywnie na wygodę korzystania z mebli.

Artykuł Partnera

Podziel się:

Pozostałe