Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 23:09

Myślisz, żeby zapisać się na kurs niemieckiego? Oto kilka powodów, dla których warto to zrobić

Władanie co najmniej jednym językiem obcym to w obecnych czasach podstawa. Bez tego szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy są nikłe. Najpopularniejszym językiem jest oczywiście angielski, jednak wiele innych depcze mu po piętach jak, chociażby język naszego zachodniego sąsiada - niemiecki. Czy warto się zapisać na kurs niemieckiego? Czy nauka tego języka ma sens?
  • 24.11.2021 11:24
  • Autor: Grupa Tipmedia
Myślisz, żeby zapisać się na kurs niemieckiego? Oto kilka powodów, dla których warto to zrobić

Co Ci da kurs niemieckiego? 

Zapisując się na kurs niemieckiego, zdobywasz przede wszystkim praktyczne umiejętności, które przydadzą Ci się podczas posługiwania się językiem niemieckim. Poza tym jeśli kurs jest prowadzony w luźnej atmosferze i nie ma nic wspólnego ze sztampową nauką (polegającą np. na wkuwaniu regułek z podręcznika), to jest to też świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. 

Są takie szkoły, które idą o krok dalej i urozmaicają swoje zajęcia na różne niebanalne sposoby. Np. ten kurs niemieckiego we Wrocławiu w szkole językowej Gerelis prowadzony jest w obecności zwierząt - np. kotów czy psów. Dowiedziono naukowo, że kontakt z pupilami pozwala obniżyć poziom stresu i wprowadza w dobry nastrój, a to przekłada się na lepsze efekty nauki. 

Kurs niemieckiego pozwala na szlifowanie umiejętności, a także umożliwia spotkanie z native speakers

Ponadto w trakcie takiego kursu spotkasz się z native speakers, dzięki którym udoskonalisz swoją wymowę oraz akcent. To pozwoli Ci zminimalizować barierę językową. Oprócz tego na takim kursie będziesz cały czas otoczony/otoczona językiem niemieckim. Wykwalifikowani lektorzy pomogą Ci zrozumieć najważniejsze zasady. Za to inni kursanci dodadzą Ci otuchy i motywacji do nauki (często samodzielna nauka wymaga sporej dyscypliny, a kurs niemieckiego w małej grupie może być motorem do działania ;)).

Dlaczego warto znać język niemiecki?

Niemcy to partner biznesowy naszego kraju, dlatego znajomość języka niemieckiego w przypadku poszukiwania pracy w tamtych rejonach to podstawa. Ale nie tylko. Coraz więcej niemieckich firm otwiera swoje oddziały również i w Polsce i pilnie poszukują osób, które posługują się niemieckim na poziomie komunikatywnym. 

Umiejętność władania tym językiem obcym otwiera drzwi na obiecującą karierę zawodową. Nie ma co ukrywać, że wielu naszych rodaków wyjeżdża za granicę w celu polepszenia standardu swojego życia. W Niemczech zarabia się znacznie więcej niż w Polsce - do tego jeśli masz kwalifikacje zawodowe, możesz liczyć na dobrze płatną pracę jako np. programista czy pielęgniarka.

 Poza tym znajomość angielskiego czasem nie wystarcza i pracodawcy wymagają posługiwania się co najmniej dwoma językami - najczęściej niemieckim i angielskim. Oprócz tego warto zapisać się na kurs niemieckiego i znać język niemiecki dla własnej satysfakcji. 

Będziesz mógł/mogła czytać książki i dzieła naukowe oraz oglądać filmy i seriale w oryginale. To daje znacznie więcej wrażeń, ponieważ polskie tłumaczenia nie oddają sensu, który jest zapisany w oryginale. Często nie ma odpowiedników słów, by coś przetłumaczyć, co powoduje, że tłumaczenie jest nieadekwatne. 

Poza tym umiejętność swobodnej konwersacji po niemiecku daje możliwość nawiązania znajomości z obcokrajowcami. Dzięki temu możesz szlifować język oraz poznać kulturę i obyczaje Niemiec lub innego niemieckojęzycznego państwa jak np. Austria czy Szwajcaria. Podróże również nie będą dla Ciebie skomplikowane i stresujące, bo bez problemu złożysz zamówienie w restauracji, zarezerwujesz hotel czy zrozumiesz komunikat na stacji kolejowej. 

Czy język niemiecki jest trudny?

Polacy nie chcą się uczyć niemieckiego, bo często przypisują mu łatkę języka, który jest ciężki do opanowania, Jak się okazuje język niemiecki to bardzo logiczny język. Wystarczy poświęcić mu odrobinę więcej czasu, np. wybierając się na kurs niemieckiego, gdzie będzie łatwiej Ci go opanować niż w szkole, gdzie nauczyciele pędzą z narzuconym programem. 

--- Artykuł sponsorowany ---