Historyczny sukces elblążanki

• 1.08.2017, 14:38 (aktualizacja 01.08.2017 17:05)
  • truso.tv
Historyczny sukces elblążanki fot. truso.tv
Marta Witkowska przeszła właśnie do historii. Elbląska kajakarka zajęła 7. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów!

Elblążanka Marta Witkowska odniosła historyczny sukces. Wychowanka Olimpii zajęła 7. miejsce w finale Mistrzostw Świata Juniorów. To najlepsza lokata od ponad 30 lat w historii elbląskiego kajakarstwa w kategorii juniorów. W 1985 roku oczko wyżej uplasował się Mariusz Kosno we włoskim Castel Gandolfo.

Pierwszego sierpnia w przystani kajakowej przy ulicy Radomskiej odbyło się uroczyste powitanie Marty. Podczas zorganizowanej konferencji prasowej elblążanka podsumowała ten historyczny występ. Zdradziła też, jak przebiegała rywalizacja i co czuła chwilę przed startem.

W chwilach zwątpienia powtarzała sobie cztery, magiczne hasła, które jak sama twierdzi dodawały jej sił.

Już za chwile przed Marta kolejna szansa na sukces. W najbliższy czwartek Marta wraz z reszta zawodników Olimpii wyjedzie do Bydgoszczy na mistrzostwa Polski Juniorów i Ogólnopolska Olimpiadę Młodzieży.